Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Dom Pomocy Społecznej w Ołdakach

AKTUALNOŚCI, strona 1:

Zmiana adresu BIP

Utworzono dnia 01.04.2024

UWAGA!!!

Nowa strona BIP https://dpsoldaki.pl/bip działająca od kwietnia 2024 r.

Wszystkie wcześniej umieszczone ogłoszenia dostępne są pod adresem http://dps_oldaki.bip.gov.pl/

czytaj dalej... na temat: Zmiana adresu BIP

XXIII Mławska Olimpiada Sportu Osób Niepełnosprawnych

Utworzono dnia 14.06.2024

W dniu 12 czerwca 2024 r. odbyła się XXIII Mławska Olimpiada Sportu Osób Niepełnosprawnych. Zawody odbywały się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie. Mieszkańcy naszego domu po raz kolejny mieli okazję uczestniczyć w tej wspaniałej imprezie. Zawodnicy wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych oraz treningu motorycznym, który składał się z kilku konkurencji: skok w dal z miejsca, rzut piłką lekarską, rzut do celu, tor przeszkód, bieg wahadłowy i strzał na bramkę. Każdy z naszych zawodnik biorących udział w olimpiadzie otrzymał medal za uczestnictwo, a najlepsi w poszczególnych konkurencjach zdobyli puchar.

czytaj dalej... na temat: XXIII Mławska Olimpiada Sportu Osób Niepełnosprawnych

Integracyjne Spotkanie Rodzin 2024

Utworzono dnia 12.06.2024

W sobotę 8 czerwca 2024 r. w Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach odbyło się po raz kolejny Integracyjne Spotkanie Rodzin. W uroczystości uczestniczyły zaproszone rodziny, znajomi i przyjaciele mieszkańców domu. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy Świętej w Kaplicy domu. Następnie po przejściu na teren imprezy Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach Pan Andrzej Wydra powitał wszystkich gości. Na zaproszenie organizatorów w tym szczególnym dniu poza rodzinami mieszkańców mieliśmy okazję gościć Panią Beatę Jóźwiak Wicestarostę Powiatu Pułtuskiego, Pana Tomasza Sobieraja Wójta Gminy Gzy, Panią Martę Moroza Kierownika Działu Pomocy Społecznej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Księdza Artura Kowalczyka Proboszcza Parafii Gzy oraz Kapelana naszego Domu. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Pułtusku, którzy na swoim stoisku udzielali porad na temat bezpieczeństwa. Kolejnym punktem Integracyjnego Spotkania Rodzin był występ artystyczny przygotowany przez mieszkańców i terapeutów naszego domu. Po zakończeniu występu wszyscy uczestnicy spotkania rozpoczęli biesiadowanie. Dziękujemy wszystkim gościom za miłe słowa pod adresem naszych pracowników jest to dla nas ogromnie ważne. Słowa podziękowania od rodzin są ogromnie budujące i jeszcze bardziej zachęcają nas do codziennej pracy dla dobra naszych mieszkańców. Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy w przyszłym roku.     

 

czytaj dalej... na temat: Integracyjne Spotkanie Rodzin 2024

Integracyjne Spotkanie Rodzin - Ołdaki 2024 - Zaproszenie

Utworzono dnia 13.05.2024

XII Powiatowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Utworzono dnia 26.04.2024

W dniu 25 kwietnia, w Sali „Maneż” Domu Polonii w Pułtusku odbył się XII Powiatowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych. Nasz Dom uczestniczył w tym wspaniałym wydarzeniu, które zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pułtusku pod patronatem Starosty Pułtuskiego. Tego dnia swoją twórczość zaprezentowali nasi wspaniali artyści, których występ został wysoce doceniony przez publiczność gromkimi brawami. Uroczystości towarzyszyła wystawa prac wykonanych przez osoby z niepełnosprawnościami. Nasz Dom miał swój wkład w wystawę poprzez stoisko na którym zaprezentowane zostały prace wykonane podczas terapii zajęciowych przez mieszkańców naszego domu. Na stoisko wyświetlany był również film promujący DPS i jego otoczenie a także zaprezentowano przepiękne albumy fotograficzne wykonane przez jednego z mieszkańców.

czytaj dalej... na temat: XII Powiatowy Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Misterium Męki Pańskiej w Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach

Utworzono dnia 27.03.2024

W dniu 22 kwietnia 2024 roku w naszym Domu odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja odbyła się w kaplicy Domu, przygotowana została w ramach terapii zajęciowych prowadzonych pod opieką Pani Partycji Kasińskiej. Przygotowanie Kaplicy oraz charakteryzacja mieszkańców występujących w inscenizacji wykonana pod opieką Pani Wioletty Krawczyk. W inscenizacji drogi krzyżowej udział wzięli wspólnie pracownicy i mieszkańcy naszego domu. Po uroczystości Pan Dyrektor Andrzej Wydra złożył życzenia świąteczne mieszkańcom i pracownikom. Dziękujemy za wspólne przeżywanie misterium oraz modlitwę Ks. Arturowi Kowalczykowi Kapelanowi naszego Domu oraz Proboszczowi Parafii pw. św. Walentego w Gzach. 

czytaj dalej... na temat: Misterium Męki Pańskiej w Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach

Pierwszy dzień wiosny 2024 w naszym domu.

Utworzono dnia 27.03.2024

Pierwszy dzień wiosny w naszym domu. Jak co roku pożegnaliśmy zimę i uczciliśmy nadejście wiosny. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć wspólnego ogniska z pieczonymi kiełbaskami oraz pięknej "Marzanny".  Przywitaliśmy wiosnę i już nie możemy doczekać się pięknej słonecznej pogody.

czytaj dalej... na temat: Pierwszy dzień wiosny 2024 w naszym domu.

Dzień Kobiet

Utworzono dnia 08.03.2024

Wycieczka do Warszawy

Utworzono dnia 19.02.2024
W dniu 15 lutego mieszkańcy naszego domu uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W programie wycieczki była wizyta w Kinie a następnie na Stadionie Narodowym. Najpierw obejrzeliśmy film „Akademia Pana Kleksa” a potem udaliśmy się na Stadion Narodowy w którym podziwialiśmy największą moto-wystawę samochodów w Polsce. Wystawa miała tytuł „Ikony Motoryzacji”. Wszyscy bawili się znakomicie. Już nie możemy doczekać naszych kolejnych wyjazdów.
 
czytaj dalej... na temat: Wycieczka do Warszawy

Walentynkowy bal karnawałowy.

Utworzono dnia 12.02.2024

W dniu 9 lutego 2024 r. w naszym domu świętowaliśmy Walentynki. Na ten dzień uczestnicy terapii muzycznej w naszym domu przygotowali występ artystyczny w którym śpiewano utwory o miłości. Kolejnym punktem naszego świętowania był bal karnawałowy. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy zaprzyjaźnionych uczestników z Środowiskowego Domu Samopomocy w Pułtusku. Mieszkańcy naszego domu wraz z uczestnikami ŚDS bawili się przy muzyce znanej i lubianej. Dziękujemy za wspólną zabawę.

czytaj dalej... na temat: Walentynkowy bal karnawałowy.

Zapraszamy do udziału w uroczystości upamiętniającej 82. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Utworzono dnia 06.02.2024

Dom Pomocy Społecznej

czynny całodobowo

GODZINY PRACY ADMINISTRACJI :

Poniedziałek - Piątek 7:00 - 15:00

Sobota - Niedziela: Administracja nieczynna

 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 66

W poprzednim tygodniu: 55

W tym miesiącu: 176

W poprzednim miesiącu: 321

Wszystkich: 18790